Wpisy „kategoryczne”

nazwa kategorii fotografia ślubnaWpisy „kategoryczne”, jak je nazywam to dobry sposób na organizację treści na blogu. jeśli masz blog na wordpressie, zauważyłeś pewnie, że istnieje tam kilka poziomów porządkowania treści. Można je porządkować według różnych adresów, według umieszczenia skrótów w menu i na wiele innych sposobów.

Najbardziej popularne i typowe dla wordpressa jest porządkowanie wpisów:

  • czasowe
  • według tagu
  • według kategorii

porządkowanie według kategorii jest dla wielu złem koniecznym i jest  to jedna z najbardziej niedocenionych możliwości blogowania za pomocą wordpressa.

Na czym to polega? Jeśli masz dużo wpisów, jest bardzo korzystnie wznieść „kategoryzowoanie” na wyższy poziom, przez stworzenie atrakcyjnej strony kategorii. Zauważyłeś że na niektórych stonach artykuły są opisane kategoriami i te kategorie są klikalne, a kliknięcie przenosi do listy artykułów z danej kategorii, na przykład zdjęć ślubnych jak na obrazku. Nie jest dobrze, kiedy to tylko lista i nic więcej.

Wszystko,  co teraz należy zrobić by zyskać kolejną ciekawą stronę na swoim serwisie, to dodać do kategorii atrakcyjny opis (w tym celu zaloguj się jako admin a następnie wejdź na wpisy/kategorie i wpisz opis – standardowo kod html – w okienku „opis”). A tu przykład jak może wyglądać strona kategorii o fotografii ślubnej.

W ten sposób zyskasz dodatkową treść zoptymalizowaną od razu po słowo kluczowe, jakim jest nazwa kategorii.

Życzymy udanych eksperymentów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *